Jakou sekačku zvolit na moji zahradu?
Při výběru sekačky hraje roli několik aspektů, které jsou seřazeny následovně:
- Velikost sečené plochy – mějte na paměti, že při členitých zahradách je nutné od udávené plochy v m2 odečíst až 20%
- Počet sečených ploch – plochy většinou oddělují úzké průjezdy (do šíře 2m)
- Sklon pozemku – v případě vyšších sklonů doporučuji použít sekačky řady L85, které jsou díky vyvážení na střed a kolům se hřeby přímo určeny do terénů s velkými sklony
- Čas nutný k posečení plochy – pokud dáte na pozemek 500 m2 sekačku na 600 m2 bude jezdit cca 12 hodin aby plochu posekala.
- Chodníky a kameny obsažené v ploše – zvolte sekačku s pneumatikami
- Výbava sekačky
Velmi rádi Vám s výběrem sekačky pomůžeme, neváhejte nás prosím kontaktovat.
Může sekačka sekat vysokou trávu?
Odpověď je ne. Instalace robotické sekačky musí být provedena tak, aby nic neohrožovalo její funkci. Často diskutovaným problémem je dosekávání krajů. Pokud instalaci provedete tak, že bude sekačka zapadávat, např. do mulčovací kůry, nebudete s robotem spokojeni. Pokud tráva přeroste, přestane fungovat proces recyklace při mulčování.
V případě, kdy sekačka seká denně a bez problémů se vrací do dobíjecí stanice má trávník vysokou kvalitu a životnost sekačky není nijak ohrožena.
Kolik stojí provoz sekačky?
To závisí od velikosti sekačky. Ročně do 300 Kč.
Je lepší instalovat kabel na povrch nebo do země?
Obojí má své pro a proti.
Instalace na povrch – je přesná a lehce opravitelná. Oproti tomu je problém s vertikutací a sekačka může kabel, než během 14 dní zaroste, přeseknout.
Instalace pod povrch – nemůže dojít k přeseknutí kabelu při sekání, bezproblémová vertikutace. Oproti tomu není pokládka tak přesná a hůře se provádějí změny a opravy.